Debata #ŁodzianieDecydują: „Jak w Łodzi rozwiązać problem smogu?”,

debata ŁD: smog

Zapraszamy na debatę pt. „Jak w Łodzi rozwiązać problem smogu?”, która odbędzie się 23 stycznia 2018 roku. Będziemy rozmawiać o tym, jak władze Łodzi radzą sobie z problemem smogu, czy robią to dobrze i czym powinny zająć się w pierwszej kolejności. Chcemy również poinformować mieszkańców, jak mogą bronić się przed smogiem.

Temat smogu jest aktualny i bardzo ważny bo:

 • Każdy łodzianin każdego dnia „wdycha” 5,4 papierosa przebywając dwie godziny dziennie na dworze. Dotyczy to też dzieci (źródło: Polski Alarm Smogowy).

 • Łódź, zaraz po Krakowie, ma najgorsze powietrze w samym centrum i na niektórych obrzeżach, gdzie zaniesie je wiatr (źródło: „Gazeta Wyborcza”, 03.09.2016).

 • W Łodzi, z powodu zanieczyszczenia powietrza, umiera przedwcześnie rocznie blisko tysiąc osób.

W charakterze panelistów zaprosiliśmy do styczniowej debaty następujące osoby:

 1. Wojciech Hanke, Profesor dr hab. med., Instytut Medycyny Pracy,

 2. Jakub Jędrak, Polski Alarm Smogowy,

 3. Weronika Michalak, Kierowniczka Programu Czyste Powietrze, HEAL Polska,

 4. Ewa Kucharska-Stasiak*, Profesor zw. dr hab., Katedra Inwestycji i Nieruchomości, Uniwersytet Łódzki,

 5. Urszula Niziołek-Janiak*, Radna, Miejski Zespół Antysmogowy,

 6. Błażej Olek*, Dr inż., Departament Analiz Strategicznych, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów,

 7. Katarzyna Tymanowska*, Zarządca i Administrator Nieruchomości, Atrium,

 8. Krzysztof Wójcik*, Dyrektor, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska,

 9. Hanna Zdanowska*, Prezydent Łodzi, Urząd Miasta Łodzi.

 10. Sławomir Jankowski, Dyrektor ds. rozwoju, Veolia Energia Łódź S.A.

Moderator: Rafał Górski, Prezes, Instytut Spraw Obywatelskich

Data: 23 stycznia (wtorek)
Godziny 18:30-20:30
Miejsce: siedziba Instytutu Spraw Obywatelskich, przy ul. Pomorskiej 40, Łódź

Punktem wyjścia do debaty będą „Program Ochrony Powietrza dla aglomeracji łódzkiej” oraz „Rekomendacje dla zespołu ds. opracowania programu poprawy jakości powietrza poprzez ograniczenie emisji pyłów zawieszonych w Łodzi” autorstwa Mikołaja Siwińskiego.

Serdecznie zapraszamy!

*w trakcie potwierdzania


Zobacz relację wideo z debaty!

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Lepszy transport Łodzianie decydują Miasto w ruchu

Być może zainteresują Cię również:

Lepszy transport
Tiry na tory

INSPRO na konferencji Intermodal 2011

Instytut Spraw Obywatelskich został oficjalnym partnerem konferencji „Intermodal 2011- Szanse i bariery rozwoju transportu intermodalnego w Polsce” organizowanej przez redakcję czasopisma Transport i Komunikacja, a także związek pracodawców Forum Transportu Szynowego. We wtorek, 22 marca w Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym w Warszawie spotkają się najwięksi operatorzy intermodalni, logistyczni, zarządcy infrastruktury kolejowej, portów i terminali przeładunkowych, którzy wspólnie omówią i zdiagnozują najistotniejsze bariery, które wpływają na hamowanie rozwoju transportu intermodalnego w Polsce, a także spróbują wypracować rozwiązania mogące naprawić ten stan rzeczy. Program konferencji jest bardzo atrakcyjny, umożliwiający zaprezentowanie różnych spojrzeń na transport intermodalny zarówno w Polsce, jak i w Europie. Oprócz ciekawych sesji tematycznych, na zakończenie seminarium przewidziana jest wspólna dyskusja z zaproszonymi gośćmi, wśród których znajdują się politycy, przedstawiciele władz samorządowych, operatorów intermodalnych oraz przewoźników kolejowych. Podczas konferencji Instytut Spraw Obywatelskich będzie reprezentowany przez Wojciecha Makowskiego, który przedstawi referat na temat „Tiry na tory – korzyści dla ludzi i środowiska”.

Obywatele decydują

Dość olewania!

Rozpoczynamy akcję „Dość olewania - Obywatele decydują”, którą promuje spot z udziałem aktorki Julii Kamińskiej. Julia, tak jak każdy z Nas, jest olewana przez polityków i ich niezrealizowane, wyborcze obietnice. Obietnice płyną jak woda, z każdymi wyborami z silniejszym nurtem.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.