Tiry na tory zapraszają na spotkania do Warszawy

Drugie seminarium kampanii „Tiry na tory” odbędzie się 28 czerwca pod hasłem „Użytkownik płaci – polityka transportowa przyjazna ludziom i środowisku” w Centrum Zielna w Warszawie w godz. 11.00-15.00. Tego samego dnia wieczorem (o 18.30) zapraszamy też na mniej formalne spotkanie dyskusyjne „Tiry na tory” – jak to zrobiono w Szwajcarii, jak to zrobić w Polsce”. Odbędzie się ono w Dużym Pokoju (Koszykowa 24/12).

Gościem obu spotkań będzie Toni Aschwanden z Alpen Initiative – organizacji, która doprowadziła do wpisania do szwajcarskiej konstytucji w wyniku referendum zasady, że transport przez Alpy będzie się odbywał koleją. Obecnie organizacja koncentruje się na monitorowaniu wcielaniu tej zasady w życie. AI ma ponad 50 tysięcy subskrybentów i regularnych darczyńców. Toni Aschwanden jest w niej odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe.

Podczas seminarium w Centrum Zielna przedstawimy również najnowsze wyniki badań opinii na temat poparcia hasła “Tiry na tory” i preferowanego przez Polaków podziału środków pomiędzy koleje i drogi oraz szacunków, na ile istotne będą obietnice wprowadzenia tego hasła w życie w najbliższych wyborach. Dr inż. Maciej Zając z Politechniki Wrocławskiej przedstawi również obecny stan infrastruktury intermodalnej w Polsce.

W dyskusji, do której obok sobie zasiądą przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Parlamentu, a także przewoźników drogowych i kolejowych, zastanowimy się, czy wprowadzenie systemu opłat Viatoll (pobór opłat od ciężarówek za kilometr przejazdu po dogach krajowych; wprowadzany od 1 lipca) poprawi pozycję transportu kolejowego, co jeszcze trzeba zrobić, żeby kolej była bardziej konkurencyjna względem ciężarówek i kto miałby za to zapłacić.

Aby wziąć udział w seminarium, konieczna jest rejestracja tutaj. Rejestracja będzie aktywna do wyczerpania miejsc.

Uczestników wieczornego spotkania w Dużym Pokoju prosimy natomiast o potwierdzenie swojej obecności na Facebooku.

Fotorelacje z seminarium i spotkania wieczornego można zobaczyć tutaj:
Galeria zdjęć z konferencji eksperckiej „Użytkownik płaci – polityka transportowa przyjazna ludziom i środowisku”.
Galeria zdjęć ze spotkania dyskusyjnego „Tiry na tory” – jak to zrobiono w Szwajcarii, jak to zrobić w Polsce”.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Lepszy transport Tiry na tory

Być może zainteresują Cię również:

Centrum Wspierania Rad Pracowników

Rady pracowników w Senacie

Przedstawiciele Instytutu dnia 17 marca 2009 r. wzięli udział w pierwszym czytaniu „Ustawy o zmianie ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji” na forum połączonych komisji senackich: Ustawodawczej, Rodziny i Polityki Społecznej oraz Gospodarki Narodowej, przedstawiając swój punkt widzenia.

Instytut Spraw Obywatelskich

Dziękujemy za przekazanie 1% podatku

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku INSPRO. Dzięki Waszemu wsparciu otrzymaliśmy 228.451,20 zł, które pomogą nam skuteczniej działać. Obiecujemy dalej m.in. przepychać tiry na tory, deptać GMO po piętach, ale przede wszystkim oddawać władzę obywatelom. Razem stanowimy realną siłę. Dziękujemy!

Centrum KLUCZ

Międzysektorowe rendez-vous – daj się skusić

W erze postępującego ujednolicenia proponujemy Wam odświeżające spotkanie z ideą współpracy międzysektorowej. Wierzymy, że przyszłość należy budować na wymianie, różnorodności i wzajemnym uczeniu się – to kluczowe wartości, które będą przyświecać spotkaniu „Międzysektorowe rendez-vous – ekonomia społeczna jako innowacyjny model biznesowy”, na które Centrum KLUCZ serdecznie Was zaprasza.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.