Europa – unia państw czy superpaństwo? Wizja z perspektywy Polski – debata

Parlament Europejski

1 maja 2019 roku obchodziliśmy 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w imieniu Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Łodzi oraz Instytutu Spraw Obywatelskich zapraszamy na spotkanie i rozmowę pt. „Europa – unia państw czy superpaństwo? Wizja z perspektywy Polski”.

W wydarzeniu, które odbędzie się 14 maja 2019 roku, wezmą udział:

  • Izabela Skomerska – Muchowska – adiunkt w Katedrze Europejskiego Prawa Konstytucyjnego UŁ. Tytuł doktora uzyskała na podstawie rozprawy “Zapewnianie bezpieczeństwa wewnętrznego przez współpracę policyjną i sądową sprawach karnych w Unii Europejskiej”.
  • Tomasz Gabiś – publicysta, myśliciel konserwatywny, w latach 1991–2003 był redaktorem naczelnym pisma „Stańczyk”, autor książki „Gry Imperialne”.
  • Michał Rulski – politolog, europeista, doktor nauk społecznych z dyscypliny nauk o polityce, dziennikarz TVP3 Łódź.
  • Prowadzenie: Marcin Giełzak – publicysta, przedsiębiorca, autor książki „Antykomuniści lewicy” (2014), współautor podręcznika „Crowdfunding” (2015).

Przyszłość Unii Europejskiej jest wielką niewiadomą. Gra mocarstw między USA, Chinami i Rosją, kryzys migracyjny czy zmiany klimatyczne to tylko niektóre wyzwania przed jakimi stoi dziś Europa.

Podczas spotkania będziemy szukać odpowiedzi na pytania, czy Unia Europejska powinna dążyć do modelu Europy państw czy raczej do scentralizowanego imperium. Jaka jest wizja Unii Europejskiej z perspektywy Polski? Co dla nas, łodzian, jest dobre?

Debata odbędzie się 14 maja 2019 r. (wtorek) od 18:18 do 20:20 w Sali Rady Wydziału na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12.

Będzie to trzecia z 36. debat organizowanych przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

Być może zainteresują Cię również:

kuznia_kampanierow_II

Zapraszamy na Dzień Otwarty INSPRO

Chcesz dołączyć do zespołu INSPRO? Przyjdź na Dzień Otwarty do naszej siedziby 12 grudnia 2018 r. w godz. 17.00-19.00. Oferujemy:…

Wolontariat się opłaca!

Z ogromną przyjemnością oznajmiamy, iż nasz wieloletni wolontariusz Piotr Ciompa otrzymał dyplom z wyróżnieniem w konkursie „Biznes dla wolontariatu 2011” organizowanym przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych.

Konsument_rys. Andy Singer

Dzień Konsumenta

15 marca świętujemy Dzień Konsumenta. Jakimi konsumentami jesteśmy na co dzień? Rys. © Andy Singer…

Obywatele decydują

Refleksje z „islandzkiego zwiadu”

W grudniu (8-12.12.2013 r.) odwiedziliśmy naszych islandzkich przyjaciół z organizacji Citizens Foundation z Reykjaviku. Pojechaliśmy tam w ramach inicjatywy "Obywatele decydują", aby ramach szukać inspiracji dla dalszych działań obywatelskich. Nadzieje związane z wyjazdem były ogromne – wszak Islandia, jak głosiły media, to pierwszy taki kraj, gdzie dzięki sile obywateli udało się zmienić najważniejszy dokument w państwie – konstytucję.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.