fbpx

Praca domowa w mediach – zaczynamy akcję!

Wraz z zespołem zaangażowanych wolontariuszek rozpoczęliśmy monitoring mediów pod kątem informacji o wizerunku osób pracujących w domu, a także samej pracy domowej. Chcemy dowiedzieć się „jak” mówi się o tej niezwykle ważnej sferze życia społecznego. Będziemy monitorować treści przekazów medialnych (programów, artykułów itp.) cieszących się największą popularnością (wyznaczoną wg oglądalności lub nakładu) w ostatnich miesiącach 2013 r.

W przekazach medialnych śledzimy i szczegółowo notujemy wszystkie informacje związane z pracą domową. Ważna jest identyfikacja obrazów osób wykonujących prace domowe, mówiących na jej temat lub w inny sposób z nią związanych. Celem jest scharakteryzowanie w jakich kontekstach pojawia się praca domowa oraz jakie cechy mają osoby wiązane z pracą domową w przekazach medialnych (płeć, wiek, sytuacja rodzinna, status zawodowy itp.).

Jednocześnie nadal zachęcamy osoby, które chciałyby się zaangażować w wolontariat do kontaktu z nami.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Dom to praca

Być może zainteresują Cię również:

Łodzianie decydują

Nadchodzi seminarium „Łodzianie decydują”…

Za pomocą jakich narzędzi możemy wpływać na otaczającą nas rzeczywistość? Jak możemy skutecznie aktywizować swoich sąsiadów? Jak współpracować z radnymi i urzędnikami? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą goście seminarium „Łodzianie decydują”, które odbędzie się 7 maja w godzinach 9.00-15.00 w Centrum Konferencyjnym Golden Floor (ul. Wólczańska 178, Łódź).

Obywatele KOntrolują

Woda czy gaz – gospodarka, środowisko, społeczeństwo

Zapraszamy na cykl trzech debat z udziałem ekspertów, decydentów i liderów społeczności lokalnych: 03.12.2014 „Woda czy gaz – gospodarka”, 04.12.2014 „Woda czy gaz – środowisko, 05.12.2014 „Woda czy gaz – społeczeństwo”. Zaprezentujemy na nich materiały filmowe Obywatelskiego Pogotowia Reporterskiego z terenów pierwszych odwiertów i protestów lokalnych społeczności.

Centrum KLUCZ

Szkolenie: Crowdfunding i impact investing – sensowne finanse na sensowny projekt!

Centrum KLUCZ oraz Sieć Sensownego Biznesu zapraszają na szkolenie „Crowdfunding i impact investing”. Jedyne takie szkolenie w Łodzi odbędzie się już 27 marca br. Jak obecne finansowanie wpływa na Twoją przyszłość? Jak tę przyszłość polepszyć, czyli czym są crowdfunding i impact investing. Obalimy kilka mitów, pokażemy Ci, jak przygotować projekt, czyli po prostu zainspirujemy Cię do działania!

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.