Projekt INSPRO doceniony!

Niezmiernie miło nam poinformować, iż projekt Instytutu Spraw Obywatelskich: „Mama kreatywna – mama pracująca. Szkolenia, doradztwo, coaching” został umieszczony w albumie „Kapitalne możliwości – przykłady dobrych praktyk z województwa łódzkiego”, którego pomysłodawcą jest Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi.

Wraz z albumem powstał również program telewizyjny „KAPITALNE MOŻLIWOŚCI dobre praktyki”, który można zobaczyć na antenie TVP Łódź. Przedsięwzięcie pod red. Katarzyny Pełki – Wolsztajn promuje Program Operacyjny Kapitał Ludzki w obszarach wdrażanych przez WUP. Każdy odcinek programu prezentuje ciekawe projekty realizowane na terenie województwa łódzkiego.

Jak mówią sami inicjatorzy akcji: Cykl „KAPITALNE MOŻLIWOŚCI dobre praktyki” ma zachęcić instytucje do przygotowywania projektów pomagających mieszkańcom naszego regionu w znalezieniu zatrudnienia. Pokazujemy przykłady przedsięwzięć realizowanych przy wsparciu środków unijnych i historie osób, które dzięki nim zdobyły nowe umiejętności i kwalifikacje, znalazły pracę czy otworzyły własną firmę.

Odcinek poświęcony m.in.: „Mamie kreatywnej – mamie pracującej” został przedstawiony w ramach Poddziałania 6.1.1. „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.” Projekt prowadzony w okresie 01.03.2009 – 31.06.2010 koncentrował się przede wszystkim na najistotniejszej potrzebie kobiet powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, czyli dążeniu do aktywizacji zawodowej.

W trakcie badań i konsultacji, kobiety po urlopach macierzyńskich określiły najważniejsze cele, które zostały przedstawione do realizacji w ramach projektu Instytutu. Okazało się, że najbardziej pożądane są: zdobycie zawodu edukatora (praca twórcza z dziećmi), rozpoczęcie pracy zawodowej oraz wsparcie psychologiczne motywujące do działania.

34 kobiety wzięły udział w szkoleniach, które poruszały zagadnienia z dziedziny pedagogiki, psychologii, promocji zdrowia, edukacji alternatywnej i doradztwa zawodowego. Pokryte koszty wyżywienia, dojazdu, opieki nad dziećmi do lat 7 oraz stypendia motywacyjne to dodatkowy bonus dla uczestniczek projektu.

Szkolenia i sesje coachingowe pozwoliły kobietom na rozwój swoich talentów i odbudowanie wiary w siebie. Wszystkie zaktywizowane uczestniczki projektu „wzięły sprawy w swoje ręce”, a 7 z nich znalazło zatrudnienie.

Odcinek o „Mamie kreatywnej – mamie pracującej. Szkolenia, doradztwo, coaching” można zobaczyć tutaj.

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Dom to praca Instytut Spraw Obywatelskich

Być może zainteresują Cię również:

Dom to praca

Pracujemy w Domu 8 marca w klubie DOM

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką naszego raportu o nieodpłatnej pracy domowej – Karoliną Goś-Wójcicką. „Kobiety pracujące w domu o sobie. Analiza wywiadów pogłębionych na temat nieodpłatnej pracy domowej” to tekst napisany na podstawie badania jakościowego jakie INSPRO prowadziło w 2011 roku. Karolina przedstawi na spotkaniu najważniejsze wnioski płynące z rozmów z 50 osobami pracującymi w domach.

Instytut Spraw Obywatelskich

III Konferencja Rad Programowych Polskiego Radia i TVP

27 października 2009 r. w oddziale regionalnym Telewizji Polskiej w Katowicach odbyła się III Konferencja Rad Programowych Polskiego Radia i Telewizji Polskiej dotycząca cyfryzacji telewizji. Łódź reprezentowali: prezes Radia Łódź Dariusz Szewczyk, członkini rady programowej TVP Łódź senator Elżbieta Więcławska-Sauk oraz Szymon Surmacz – wiceprzewodniczący Rady Programowej Radia Łódź i ekspert Instytutu Spraw Obywatelskich.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.