Projekt INSPRO doceniony!

Niezmiernie miło nam poinformować, iż projekt Instytutu Spraw Obywatelskich: „Mama kreatywna – mama pracująca. Szkolenia, doradztwo, coaching” został umieszczony w albumie „Kapitalne możliwości – przykłady dobrych praktyk z województwa łódzkiego”, którego pomysłodawcą jest Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi.

Wraz z albumem powstał również program telewizyjny „KAPITALNE MOŻLIWOŚCI dobre praktyki”, który można zobaczyć na antenie TVP Łódź. Przedsięwzięcie pod red. Katarzyny Pełki – Wolsztajn promuje Program Operacyjny Kapitał Ludzki w obszarach wdrażanych przez WUP. Każdy odcinek programu prezentuje ciekawe projekty realizowane na terenie województwa łódzkiego.

Jak mówią sami inicjatorzy akcji: Cykl „KAPITALNE MOŻLIWOŚCI dobre praktyki” ma zachęcić instytucje do przygotowywania projektów pomagających mieszkańcom naszego regionu w znalezieniu zatrudnienia. Pokazujemy przykłady przedsięwzięć realizowanych przy wsparciu środków unijnych i historie osób, które dzięki nim zdobyły nowe umiejętności i kwalifikacje, znalazły pracę czy otworzyły własną firmę.

Odcinek poświęcony m.in.: „Mamie kreatywnej – mamie pracującej” został przedstawiony w ramach Poddziałania 6.1.1. „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.” Projekt prowadzony w okresie 01.03.2009 – 31.06.2010 koncentrował się przede wszystkim na najistotniejszej potrzebie kobiet powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, czyli dążeniu do aktywizacji zawodowej.

W trakcie badań i konsultacji, kobiety po urlopach macierzyńskich określiły najważniejsze cele, które zostały przedstawione do realizacji w ramach projektu Instytutu. Okazało się, że najbardziej pożądane są: zdobycie zawodu edukatora (praca twórcza z dziećmi), rozpoczęcie pracy zawodowej oraz wsparcie psychologiczne motywujące do działania.

34 kobiety wzięły udział w szkoleniach, które poruszały zagadnienia z dziedziny pedagogiki, psychologii, promocji zdrowia, edukacji alternatywnej i doradztwa zawodowego. Pokryte koszty wyżywienia, dojazdu, opieki nad dziećmi do lat 7 oraz stypendia motywacyjne to dodatkowy bonus dla uczestniczek projektu.

Szkolenia i sesje coachingowe pozwoliły kobietom na rozwój swoich talentów i odbudowanie wiary w siebie. Wszystkie zaktywizowane uczestniczki projektu „wzięły sprawy w swoje ręce”, a 7 z nich znalazło zatrudnienie.

Odcinek o „Mamie kreatywnej – mamie pracującej. Szkolenia, doradztwo, coaching” można zobaczyć tutaj.

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Dom to praca Instytut Spraw Obywatelskich

Być może zainteresują Cię również:

Dom to praca

Nowa strona Pracujemy w Domu już działa!

Zapraszamy serdecznie na nową stronę inicjatywy INSPRO „Pracujemy w Domu”. Znajdziecie na niej najważniejsze informacje dotyczące tematyki nieodpłatnej pracy domowej oraz działań INSPRO w tym zakresie.

Instytut Spraw Obywatelskich

Mieszkańcy Łodzi protestują

Protest dotyczy planu Magisteriatu przebudowy ulicy Konstytucyjnej, i stworzenia tzw. II Obwodnicy Zewnętrznej Śródmiejskiej (na marginesie: kto wpadł na tę spójną nazwę?) która pochłonęłaby Park 3 Maja oraz Park Boden-Powella. 10 grudnia przedstawiciele mieszkańców Osiedla "Konstytucyjna" złożyli podpisany przez ponad 400 osób protest w Departamencie Prezydenta Miasta Łodzi oraz u Przewodniczącego Rady Miejskiej. Więcej informacji na http://www.protest-konstytucyjna.pl/

Dom to praca

II edycja projektu „Mama kreatywna – Mama pracująca”

SKOŃCZYŁ CI SIĘ URLOP MACIERZYŃSKI LUB WYCHOWAWCZY? CHCESZ WEJŚĆ NA RYNEK PRACY? Projekt "Mama kreatywna - Mama Pracująca" daje Ci taką szansę. Nabór do II edycji projektu „Mama kreatywna – Mama pracująca” (01.10.2009 – 29.02.2010) trwa do 25 września 2009r. Zgłoś się już teraz, liczba miejsc ograniczona!

Instytut Spraw Obywatelskich
Obywatele decydują

Dość lekceważenia społeczeństwa, dość betonu partyjnego

11-14 września przedstawiciele INSPRO wezmą udział w ogólnopolskich dniach protestu organizowanych pod hasłem „Dość lekceważenia społeczeństwa” w Warszawie. Będziemy tam wyrażając swój sprzeciw wobec betonu partyjnego. Chcemy, żeby partie podzieliły się władzą i odpowiedzialnością z obywatelami. Chcemy wzmocnienia referendów, ustaw obywatelskich i inicjatyw uchwałodawczych.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.