Zjadasz co tydzień kartę kredytową

Zjadasz co tydzień kartę kredytową
Iceland, Liechtenstein, Norawy – Active citizens fund – logo

Projekt „Rady na odpady” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Z Małgorzatą Grodzińską-Jurczak, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, rozmawia Rafał Górski, redaktor naczelny Tygodnika Spraw Obywatelskich.

Z badań australijskiego Uniwersytetu Newcastle wynika, że każdy mieszkaniec naszej planety konsumuje 5 gramów plastiku tygodniowo. Jak donosi WWF jest to tyle, jakbyśmy zjadali co tydzień kartę kredytową lub grzebień co trzy tygodnie, a wieszak na ubrania każdego miesiąca.
dziendobry.tvn.pl

  1. Czy to prawda, że każdy z nas zjada mikroplastik wielkości karty kredytowej tygodniowo?
  2. Co to jest mikroplastik?
  3. Jak dostaje się do naszego organizmu?
  4. Czy ma on wpływ na nasze zdrowie? Co mówią badania naukowe?
  5. Co robi UE, żeby ograniczyć produkcję mikroplastiku?
  6. Co robi Polska?
  7. Jak sami możemy chronić się przed mikroplastikiem?
Pobierz mp3

Muzyka „Also Sprach Zarathustra – Einleitung” – Kevin MacLeod, CC BY 3.0

Sprawdź inne artykuły z tego wydania tygodnika:

Nr 131 / (27) 2022

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Zdrowie Czy masz świadomość? Rady na odpady

Być może zainteresują Cię również:

Lepszy transport
Miasto w ruchu
Obywatele decydują

List Otwarty organizacji i inicjatyw społecznych Kongresu Ruchów Miejskich

Solidaryzując się z stanowiskiem Kongresu Ruchów Miejskich, przedstawiamy list otwarty Kongresu w sprawie zmian w prawie budowlanym: LIST OTWARTY organizacji i inicjatyw społecznych KONGRESU RUCHÓW MIEJSKICH Na stronie Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (MTBiGM) opublikowano informację o rozpoczęciu w dn. 12 czerwca konsultacji społecznych do założeń do projektu nowej ustawy prawa budowlanego oraz nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Pismo podsekretarza stanu  MTBiGM Janusza Żbika przesłano do 51 podmiotów, związanych z budownictwem, m.in. izb branżowych i organizacji zawodowych, nadzoru budowlanego, administracji architektoniczno-budowlanej, przedstawicieli samorządu. Wśród w/w adresatów brak jest organizacji obywatelskich, w tym ze środowiska Kongresu Ruchów Miejskich (KRM), które od lat i na co dzień działają w obszarze ładu/chaosu przestrzennego.