fbpx

Gotówka czy pieniądz cyfrowy?

Gotówka czy pieniądz cyfrowy?

Z Piotrem Jankowskim, ekspertem Narodowego Centrum Studiów Strategicznych oraz z Piotrem Misiurkiem, autorem bloga zrozumiecbitcoina.pl, rozmawia Rafał Górski, redaktor naczelny Tygodnika Spraw Obywatelskich.

Dopóki jestem w stanie kontrolować emisję pieniądza w danym kraju, nie dbam o to, kto w nim stanowi prawo.
Mayer Rothschild

Gotówka czy pieniądz cyfrowy? Jakie dla obywatela są korzyści, a jakie zagrożenia z używania gotówki i pieniądza cyfrowego? Czym jest technologia łańcucha bloków (blockchain) i dlaczego banki jej nie kochają? Czy banki centralne wprowadzą cyfrowy pieniądz? Ile energii pożerają wirtualne waluty?

Pobierz mp3

Muzyka „Also Sprach Zarathustra – Einleitung” – Kevin MacLeod, CC BY 3.0

Sprawdź inne artykuły z tego wydania tygodnika:

Nr 56 / (4) 2021

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Ekonomia # Nowe technologie Czy masz świadomość?

Być może zainteresują Cię również:

Chcę wiedzieć
# Zdrowie

Konferencja prasowa Kampanii „Naturalne Geny” w Łodzi

W czwartek 30 lipca br. o godz 11.00 w siedzibie Instytutu Spraw Obywatelskich przy ulicy Więckowskiego 33/127 w Łodzi odbędzie się konferencja prasowa inicjująca Kampanię „Naturalne Geny”, której celem jest zwiększenie świadomości konsumentów i zwrócenie uwagi na zagrożenia płynące ze stosowania Organizmów Modyfikowanych Genetycznie (GMO) w produkcji żywności.

Konferencje i szkolenia regionalne w woj. podlaskim i lubelskim

Serdecznie zapraszamy na konferencje i szkolenia regionalne w woj. podlaskim i lubelskim organizowane w ramach projektu "Polska naturalnie! - rozwój, integracja i promocja produktów i rozwiązań ekoturystycznych w województwach podlaskim, lubelskim i podkarpackim".

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.