fbpx
Jesteś społecznikiem? Wykorzystaj prawo. Bezpłatne szkolenie

UWAGA! TVN powtarza reportaże o GMO

Z przyjemnością informujemy, że program „UWAGA!” TVN powtarza reportaże o żywności modyfikowanej genetycznie, które pomagał zrealizować Marek Kryda – ekspert Instytutu Spraw Obywatelskich.

Reportaże po zmontowaniu w jeden film pt. „Obcy gen” zostały nominowane do Nagrody Grand Press w 2010 roku. Nominacja ta wywołała burzę w środowisku dziennikarskim. Redakcja TVN zajęła stanowisko w tej sprawie.

W piątek 22 lipca o godz. 19:50 TVN pokaże odcinek pod tytułem „Lobbing na rzecz GMO”. Zespół INSPRO gorąco poleca obejrzenie tego programu. Więcej informacji na temat filmu znajdziecie na stronie programu „UWAGA!”.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Zdrowie Chcę wiedzieć

Być może zainteresują Cię również:

Chcę wiedzieć
# Zdrowie

Ujawnione po raz pierwszy – GMO depesze dyplomacji amerykańskiej z Warszawy

Portal WIKILEAKS publikuje porażające materiały o promowaniu GMO przez dyplomację amerykańską w Polsce i Bułgarii. Widzimy tu dziesiątki nieoficjalnych spotkań nie tylko z biotechnologami, którzy mają grać rolę "niezależnych" ekspertów, ale także z politykami i dziennikarzem Gazety Wyborczej znanym z wytrwałego promowania biotechnologii w Polsce. Materiały te stawiają pod znakiem zapytania suwerenność Polski w podejmowaniu decyzji na temat dopuszczenia GMO w naszym kraju.

Chcę wiedzieć
# Zdrowie

Komisja Europejska nałoży 50 mln € kary na Polskę?

28 sierpnia o godzinie 11:00 przy ul. Brackiej 20a w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Instytutu Spraw Obywatelskich, poświęcona reakcji Komisji Europejskiej na naruszanie przez Polskę dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie zamierzonego uwalniania do środowiska organizmów modyfikowanych genetycznie. Po skardze INSPRO Komisja wystąpiła na drogę prawną przeciwko Polsce, która w przypadku dalszego ignorowania dyrektywy może zostać ukarana nawet 50 mln € kary.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.