Przedsiębiorczość społeczna na Europejskim Forum Gospodarczym. Słuchaj i dyskutuj!

Słyszeliście kiedyś o pieniądzach zarabianych z sercem, czyli biznesie społecznym? Wszystko, czego chcielibyście się o nim dowiedzieć, ale boicie się zapytać, usłyszycie podczas panelu na EFG – środa, 3 grudnia 2020 r., w godz. 14.30-15.15. Zapraszamy!
Ekonomia społeczna i przedsiębiorstwa społeczne to rosnący, ale ciągle jeszcze mało znany obszar polskiej gospodarki.
Ponieważ budzi on coraz większe zainteresowanie, eksperci i praktycy „biznesu społecznego” opowiedzą o jego kluczowych cechach:
1. Biznes społeczny – czyli jaki? Inny niż „tradycyjny” biznes, czy jednak taki sam?
2. Jak biznes komercyjny może stać się bardziej społeczny i co z tego wynika?
3. Czy CSR to to samo co biznes społeczny?
4. Jak można rozpocząć współpracę z przedsiębiorstwem społecznym?
5. Jaka jest przyszłość ekonomii społecznej? Czy to się opłaca przedsiębiorcom? A państwu?
Zarejestruj się!
Moderator panelu

Piotr Jerzy Wypych – analityk finansowy, wieloletni doradca oraz dyrektor finansowy. Przez ponad 10 lat zajmował się funduszami typu VC i PE. Współpracował z ekspertami wielu instytucji w Polsce i za granicą m.in. EBRD, IFC, OPIC, Advent Int. i inne.
Gość specjalny panelu

Andrzej Radniecki – pracownik Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej od 2010 r. Naczelnik Wydziału Rozwoju Ekonomii Społecznej w Departamencie Ekonomii Społecznej i Solidarnej od 2015 r. Członek Grupy Ekspertów ds. ekonomii społecznej przy Komisji Europejskiej. Brał udział w koordynacji prac nad Krajowym Programem Rozwoju Ekonomii Społecznej. Realizował i kierował projektami w obszarze ekonomii społecznej.
Prelegent panelu

Krzysztof Parol – manager w Spółdzielni Socjalnej „Piątkowska” w Głownie, absolwent SGH w Warszawie, przedsiębiorca z 25-letnim doświadczeniem w branży spożywczej (piekarnictwo), zarządzający zespołem blisko 20 osób. Współrealizował projekty na rzecz reintegracji społecznej i zawodowej oraz rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
Partnerzy:
Partnerami merytorycznymi panelu są Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ oraz Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego w ramach Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej woj. łódzkiego.
Partnerami wspierającymi są Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Spółdzielnia Socjalna „Piątkowska”.