W Instytucie zajmuje się animacją w Centrum KLUCZ. Z wykształcenia socjolog. Absolwentka programu Liderzy PAFW. Z organizacjami pozarządowymi związana od 2008 r. Wtedy odkryła, że Tolkien miał rację, a hobbici istnieją naprawdę. Udział w projekcie związanym z tworzeniem wiosek tematycznych spowodował, że spojrzała na wieś na nowo. Zaczęła organizować pierwsze gry terenowe w gminie Piątek, skąd pochodzi. Przez kilka lat pracowała wspierając Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich i grupy młodzieżowe. Na rok wyjechała do Warszawy, gdzie pracowała w Akademii Rozwoju Filantropii jako koordynatorka jednego z największych programów grantowych w Polsce. Prywatnie – wiejski człowiek. Poza wsią, lubi góry, pomidorową z ryżem i śpiewać w samochodzie. Ze względu na to, że potrafi prosto i dobitnie formułować swoje myśli, najtrudniejsza jest dla niej dyplomacja. Nadal lubi Tolkiena.
Szukamy osób dojrzałych i energicznych, które mają lekkie pióro i krytyczne spojrzenie. Stawiamy na wolontariat kompetencji. Zapraszamy do współpracy ludzi, którzy nie są już aktywni zawodowo, a mają…
Z Krzysztofem Parolem, menadżerem i jednym z pomysłodawców Spółdzielni Socjalnej Piątkowska z Głowna rozmawiamy o wielkim odznaczeniu, małej codzienności i realiach pracy w piekarni. Krzysztof Parol…
Wywiad ze współautorką „Mapy trendów 2020” jest drugim z cyklu „3 pytania do…”. Wyjaśnia, z jakiego powodu kampanier powinien znać trendy i dlaczego dobrze…
Nadszedł czas, żeby wypowiedzieć słynną kwestię: Święta, święta i po świętach. Mam wrażenie, że szczególnie upodobaliśmy sobie to zdanie. W końcu dzięki niemu możemy…
Spotykamy się z ekspertami z różnych frontów działań społecznych i pytamy o rady dla kampanierów. Zapraszamy na rozmowę z Pawłem Tkaczykiem o przyciąganiu uwagi odbiorców i mobilizowaniu obywateli.
Strefa czerwona na wsi powiększa się od wielu lat. Epidemia tylko przypieczętowuje ten stan rzeczy. I nie chodzi tu o dystans społeczny związany z wymogami sanitarnymi. Chodzi o rozpad…
Z Henryką Sokołowską rozmawiamy o początkach i czasie teraźniejszym wieruszowskiego systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, motywacji do pracy na rzecz innych, budowaniu wspólnoty oraz o skutkach…
Z Piotrem Jerzym Wypychem rozmawiamy o konieczności ratowania przedsiębiorstw społecznych, tarczy antykryzysowej, potrzebie mądrego lobbowania i jednoczenia się w obliczu kryzysu. Justyna…
Tarcza antykryzysowa kilka dni temu weszła w życie. Sprawdziliśmy, jak przyjęte w niej rozwiązania oceniają adresaci pomocy, czyli między innymi przedsiębiorcy społeczni.
Coraz więcej informacji o stanie przedsiębiorstw społecznych z całego kraju napływa do współpracujących z nimi Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej. Dane są alarmujące. Docierające…
Nie ma w naszej współczesnej historii precedensu, do którego można by porównać obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Tracimy wszyscy. W biznesie najtrudniej mają małe przedsiębiorstwa. Do tej grupy…
Gdyby ekonomia społeczna była kobietą, to wyobrażałabym ją sobie jako zapracowaną gospodynię w średnim wieku, która z równą swobodą oddaje się codziennym obowiązkom domowym, co zarządzaniu rodzinnym…
Bezpłatna gazeta społeczna Od maja 2017 do maja 2018 zorganizowaliśmy 13 debat pod hasłem Łodzianie Decydują. To był gorący czas rozmów z mieszkańcami o …
Bezpłatna gazeta społeczna Gdy w 1995 roku zaczynałem działalność społeczną w Łodzi wydawałem jednostronicowe pisemko „masz śWIADOMOŚĆ…??!”. Własnym sumptem składałem je w pokoju akademika przy…